Nieuwsflits 76 – Het Groene Woud – 25 mei 2023

Nieuwsflits 76 – Het Groene Woud – 25 mei 2023

 ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌  ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌

 Deze e-mail online bekijken. 25 mei 2023 
      Dommelbiografie als basis voor inrichting van het landschap Op vrijdag 21 april 2023 ontving Joris Hogenboom (directeur Brabants Landschap) het eerste exemplaar van de lijvige landschapsbiografie ‘Het stroomgebied van de Dommel’. Met de totstandkoming van dit unieke boekwerk over de Dommel ligt er nu een standaardwerk dat fungeert als basis bij de ontwikkeling en inrichting van de landschappelijke ruimte en het bekenlandschap van Van Gogh Nationaal Park. Dit is precies wat Stichting Landschap Het Groene Woud met de landschapsbiografie beoogde.
De presentatie van Het stroomgebied van de Dommel vond plaats bij het 160-jarige Waterschap De Dommel, waar gastheer Peter Glas maar liefst 240 bezoekers welkom heette. Aansluitend vond een symposium plaats over de Dommel in al haar facetten, verzorgd door de auteurs van het boek. LEES MEER >        
  In beeld: projectbegeleider John Vermeer, vriendelijke aanjager in Het Groene Woud Vrijwilligers ontfermen zich binnen Het Groene Woud over de deel-landschappen: gebieden met een uniek verhaal, een eigen identiteit en waardevol voor natuur, landschap en/of erfgoed. Het zijn de onmisbare vrijwilligers – veelal buurtbewoners – die voor de ontwikkeling en het beheer zorgen, ‘Het Groene Woud ondersteunt’. Dit laatste is geen loze kreet. Namens Het Groene Woud helpt en motiveert professional John Vermeer een aantal van de betrokken vrijwilligers om de deel-landschappen daadwerkelijk te realiseren.
“Ik noem mijzelf vaak ‘een vriendelijke aanjager’ en ook weleens een ‘servicedesk’, lacht John Vermeer (64) vanachter zijn grote keukentafel. Hij woont al zijn hele leven (“Ik ben twintig meter verderop gemaakt en geboren”) aan de Hoge Raam in het buitengebied van Haaren. Dat John en zijn vrouw Tiny natuurliefhebbers zijn is direct zichtbaar. Hun huis is omgeven met heel veel groen: een hectare grond waar de natuur nog natuur mag zijn. “We zijn gestopt met maaien. Dit is onze speeltuin.”  LEES MEER >          
  Unieke expositie: De Hippe Fotoclub brengt de magie van Het Groene Woud in beeld Schitterende beelden van Het Groene Woud, gemaakt door elf getalenteerde natuurfotografen uit Het Groene Woud. Van vrijdag 16 tot en met zondag 18 juni brengt De Hippe Fotoclub onder de naam Het Groene Woud – De expositie de magie van de natuur in ons gebied in beeld. De expositie in dorpshuis het Hart van Spoordonk is gratis toegankelijk.
“We zijn allemaal betoverd door de mooie, vaak nog onbekende natuur in Het Groene Woud”, aldus Charly van den Braak. Haar werk is samen met dat van tien andere fotografen te zien op de expositie. “Kleine natuur, grootse natuur: Het Groene Woud is echt een parel en uniek qua landschap. We zijn ons wat meer gaan verdiepen in het ontstaan van het gebied. Onze expositie laat niet per se alle populaire plekken zien, maar vooral veel verborgen parels.”. LEES MEER >
  Heb je een goed idee? Maak dan gebruik van onze stimuleringsregeling projectinitiatieven! Stichting Landschap Het Groene Woud richt zich op het ondersteunen van initiatieven die natuur, landschap, biodiversiteit en erfgoed in Het Groene Woud behouden en versterken. Het realiseren van fysiek zichtbaar resultaat is hierbij belangrijk. Dus niet alleen praten en papier maken, maar vooral ook daadwerkelijk doen. Zodat de natuur, het landschap en het cultuurhistorisch erfgoed er beter van worden. Het Groene Woud wil de totstandkoming stimuleren van goede projectplannen met daarin concrete voorstellen. Daarvoor kan gebruik worden gemaakt van de Stimuleringsregeling projectinitiatieven Het Groene Woud: een bijdrage om een professioneel iemand in te huren die een goed projectidee kan omzetten in een concreet en uitvoeringsgereed projectplan. LEES MEER >            

Volg ons op         Copyright © 2018 Het Groene Woud          Contact | Website