Nieuwsbrief Erfgoed Brabant mei 2023 – deel 1

Nieuwsbrief Erfgoed Brabant mei 2023 – deel 1

                 
In gesprek met ervaringsdeskundigen   Met een beperking werken als erfgoedvrijwilliger. Kan dat? Zeker! Joan heeft een visuele beperking en werkt als stadsgids in Rotterdam voor Stichting Oren en Ogen Tekort. Tijdens de online sessie over sociale toegankelijkheid op 10 mei deelt Joan haar ervaringen. Tijdens de sessie komen ook andere ervaringsdeskundigen aan het woord. Zij vertellen welke rol hun beperking speelt bij een museumbezoek. Kom ook naar de online sessie! Iedereen is welkom en meedoen is gratis. Meer informatie >          
Erfgoed van de Adel   In mei besteden we op Brabants Erfgoed aandacht aan het Erfgoed van de Adel. Van de vroege middeleeuwen tot nu, we kunnen het erfgoed van de adel door heel Brabant terugvinden. Lees meer op de themapagina Erfgoed van de Adel op Brabants Erfgoed. Meer informatie >        
Hand werpen   Volgens een oude legende leefde er in het Antwerpen uit een ver verleden een reus die Antigoon heette. Hij maakte het leven van de schippers die over de Schelde voeren zuur door tol te heffen. Wanneer ze deze niet betaalden hakte hij hun hand af en gooide die in de rivier. De Scheldestad zou haar naam ontlenen aan dit ‘hand werpen’. Erfgoed Brabant, het ANV, Erfgoedcentrum Tongerlohuys en het Karrenmuseum slaan de handen ineen om het verhaal van Antwerpen in de regio te vertellen tijdens het symposium ‘De Hand van Antwerpen’ op 17 mei. Meer informatie >            
Inloopdag Brabant Cloud   16 mei organiseert Brabant Cloud een inloopdag samen met erfgoedvrijwilliger.nl bij Heemkundekring Zeeland. Peer Verbruggen, Iris Dracht en Cris Kremers zullen voor je klaar staan om alle vragen rondom Brabant Cloud te beantwoorden. Annette Gaalman zal er zijn voor alle (nieuwe) vrijwilligers met al haar kennis over de vacaturebank, het kennisplatform en biedt Erfgoedvrijwilliger.nl praktische informatie op de kennispagina Wegwijs. Meer informatie >         Europees Viabundus overleg   Verschillende Brabantse, Finse, Duitse en Deense musea kwamen op donderdag 20 april samen om na te denken over de toepassing van Viabundus in een museale setting. Het Viabundus project, waar Erfgoed Brabant al een tijd aan meewerkt, doet onderzoek naar wegen en het gebruik
daarvan in Noord-Europa tussen 1350-1650. Meer informatie >             Inschrijving Museumschatjes voor basisonderwijs start op 9 mei   Op dinsdagochtend 9 mei gaat de inschrijving voor Museumschatjes schooljaar 2023 – 2024 open. Alle Brabantse basisscholen kunnen hun groepen 5 t/m 8 via de website aanmelden. Wees er snel bij, want op = op! Binnenkort ontvangen alle scholen een brief waarin alle informatie nog eens staat opgesomd. Meer informatie >        
Teksten in musea hebben een te hoog taalniveau   Veel teksten in musea hebben een hoog taalniveau. Daarom zijn de teksten niet voor iedereen toegankelijk. Wil je hier meer over weten? Lees het interview met ervaringsdeskundigen Daniëlle Amelsbeek en Micky Hermes. Of meld je aan voor de online bijeenkomst over sociale toegankelijkheid op 10 mei. Meer informatie >            
Brabanders en hun Taal zet door!   Van 15 t/m 23 april vond de Gij-week plaats! De dialectgemeenschap Brabanders en hun Taal heeft met activiteiten, social media-acties, muziek, gedichten en veel meer het Brabants in de spotlight gezet! Daarbij kreeg de gemeenschap hulp van Bekende Brabanders zoals Frank Lammers. De Gij-week is afgelopen, maar Brabanders en hun Taal gaat door! Houd de site van Erfgoed Brabant in de gaten voor alle activiteiten: Meer informatie >        
Mijlpaal voor Heemkundekring Vehchele   Heemkundekring Vehchele heeft als eerste Brabantse heemkundekring meer dan 50.000 records online gepubliceerd via Brabant Cloud. Na de Brabantse archieven hebben zij in mei 2023 de grootste online collectie op Brabantserfgoed.nl. Nard Jansen
vertelde ons over de basis van hun succes. Meer informatie >
            Brabantse Molenprijs   Molenstichting Noord-Brabant rijkt de Brabantse Molenprijs dit jaar weer uit! Hun doel is het bevorderen van het behoud van molens en restanten van molens in Noord-Brabant. “Molenwerk” is vaak vrijwilligerswerk, de Brabantse Molenprijs is een blijk van waardering voor dit vrijwillige werk. Een vrijwilliger aanmelden kan via hun website. Meer informatie >       ©2023 Erfgoed Brabant