Nieuwsbrief Erfgoed Brabant – december 2023

Nieuwsbrief Erfgoed Brabant – december 2023

logo Erfgoed Brabant
   
December 2023
Feestende mensen op een podium
De Roos wint Erfgoedvrijwilligersprijs Het vrijwilligersteam van Museumbrouwerij De Roos heeft de Erfgoedvrijwilligersprijs gewonnen. De prijs, in het leven geroepen door het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, is een blijk van waardering richting de grote groep vrijwilligers in de erfgoedsector. Vandaag ontving het team uit Hilvarenbeek uit handen van minister Robbert Dijkgraaf een cheque van 10.000 euro. Onze felicitaties naar het hele team! Museumbrouwerij De Roos
themamaand kloosters Brabants erfgoed Kloosters Kloosters waren niet alleen maar plekken van spirituele bezinning, maar ook plaatsen met grote invloed en centra van de kunsten. Deze december kun je op Brabantserfgoed.nl alles lezen over de kloosters in Brabant. Lees meer
Kende gullie al… Kende gullie al… Ellie Oerlemans. “Tijdens een discussie op Franse terras over wat we zouden gaan eten, stormde de kok naar buiten, we zaten kennelijk onder het keukenraam, met de woorden Breda of Tilburg. Ons antwoord, ertussenin, Dongen. De kok bleek ook weer een Brabander te zijn. ” Lees meer
Portret Ellie Oerlemans
logo museum vereniging en tegeltjes beschilderd met tulpen   Tijdelijke stop nieuwe aanmeldingen Museumregister Nederland Het Museumregister Nederland start een proces van strategische heroriëntatie, waarin ze gaan inventariseren hoe het toetsingssysteem soepeler, efficiënter en concreter kan functioneren. Om hier voldoende tijd en aandacht aan te besteden is er vanaf nu een tijdelijke stop op nieuwe aanmeldingen voor museumregistratie. Deze stop zal in ieder geval duren tot 1 juni 2024. Lees meer over de aanleiding voor de heroriëntatie en de veranderingen op de website van de Museumvereniging.    Meer info
studenten en begeleider lopend door een heempark   Onderzoeksresultaten Erfgoedvrijwilligers in Beeld In 2022 en 2023 is er onderzoek gedaan naar erfgoedvrijwilligers in Nederland. Doel van het onderzoek was achterhalen hoe het landelijke vrijwilligersbestand eruit ziet en onderzoeken wat de drijfveren van vrijwilligers zijn. Het onderzoek is inmiddels afgerond en de landelijke én Brabantse resultaten zijn bekend.   Lees meer
Online introductiecursus Oral History In januari bierdt het Knooppunt Sprekende geschiedenis weer een online introductiecursus oral history aan. Tijdens deze cursus maak je kennis met de basisbeginselen van oral history. Ook krijg je literatuur en voorbeelden aangereikt waarmee je verder kunt. Tussen de bijeenkomsten werk je alleen of in tweetallen aan kleine opdrachten.   Meer info Microfoon op tafel
Microfoon op tafel Symposium erfgoed & identiteit Vanaf februari 2024 start onze nieuwe minor ‘Erfgoed: toekomst en identitiet’ aan de Fontys Lerarenopleiding Tilburg. Om de start van deze minor te vieren organiseert Fontys Lerarenopleiding Tilburg op woensdag 31 januari een symposium rond dit thema.   Meer info
Fijne feestdagen en een gelukkig nieuwjaar Een gelukkig nieuwjaar en fijne feestdagen gewenst van alle Erfgoed Brabant collega’s!
Vanaf het nieuwe jaar zal de nieuwsbrief van Erfgoed Brabant één keer per maand verschijnen. Iets delen via onze nieuwsbrief kan door contact op te nemen met ons via persberichten@erfgoedbrabant.nl.