Nieuwsbrief Erfgoed Brabant december-2

Nieuwsbrief Erfgoed Brabant december-2

  Nieuwsbrief EB december deel 2                
Video’s over het bakken van brood   Anne-Ruth Vos deed onderzoek naar het bakken van brood in de eerste helft van de 20e eeuw. Op basis van haar onderzoeksresultaten maakte Erfgoed Brabant een aantal video’s, over onder meer de broodschieter, de mustert en de bezem en dweil. Bekijk de video’s en de onderzoeksresultaten op de website van Erfgoed Brabant Academie. Meer informatie >        
Verhalen rond de bruidskist   Binnen de Nederlandse ouderenzorg is één op de zeven ouderen van niet-Nederlandse komaf. Helaas sluiten de meeste erfgoedactiviteiten slecht aan op hun leefwereld. Om de zorg te inspireren tot een inclusief beleid, ontwikkelde Gülay Orhan ‘Verhalen rond de bruidskist’. Aan de hand van objecten uit de mooie ‘bruidskisten’ gaan ouderen in gesprek over vijf persoonlijke levensthema’s. Meer informatie >  
         
Subsidieregeling Herdenkingsjaar Slavernijverleden   Op 5 januari organiseert het FCP een online informatiebijeenkomst over de subsidieregeling Herdenkingsjaar Slavernijverleden, die bedoeld is voor activiteiten en initiatieven op het gebied van herdenken en vieren van de afschaffing en/of die een bijdrage leveren aan kennis en bewustwording over het slavernijverleden. Meer informatie >        
Heersers van Helmond   Erfgoed Brabant ontwikkelt mee aan een nieuw educatieproject voor Kasteel Helmond voor voortgezet onderwijs: Heersers van Helmond. Dit project gaat over burgers, bestuurders en beslissingen nemen. Lees er alles over op de website van Erfgoed Brabant Academie. Meer informatie >  
         
CKV-lesprogramma Betekening   Betekening is een lesprogramma voor CKV-leerlingen, gemaakt door Erfgoed Brabant in samenwerking met huisgenoot Het Noordbrabants Museum. Betekening is een creatief programma over persoonlijke betekenisgeving aan cultuur, kunst en erfgoed in een museumzaal van Het Noordbrabants Museum. Het programma is boekbaar vanaf januari 2023. Meer informatie >        
Brabants dialect op televisie   Op de televisie overheerst het Standaardnederlands met een Randstedelijk accent, maar zo nu en dan hoor je in films, reclames en series ook Brabants. Yoïn van Spijk nam voor Brabants Erfgoed het ‘TV-Brabants’ onder de loep in onder andere De Bende van Oss, New Kids en Undercover. Meer informatie >  
         
Brabant Cloud blijft groeien   In 2022 hebben maar liefst 10 nieuwe deelnemers zich aangesloten, waarvan 3 musea, 5 heemkundekringen en 2 andere erfgoedinstellingen. Met een totaal van 84 deelnemers gaan we in het nieuwe jaar enthousiast verder met het vastleggen en digitaal ontsluiten van ons Brabantse erfgoed. Meer informatie >        
Cursus Digitaal erfgoed   De wereld om ons heen wordt steeds digitaler. Hoe zorg jij dat je als erfgoedprofessional meegaat met de tijd? De Erfgoedacademie ontwikkelde de cursus Digitaal erfgoed. In deze cursus leer je hoe je jouw collecties digitaliseert en hoe je ze zichtbaar, bruikbaar en houdbaar maakt. De startdatum is 23 januari, er zijn nog enkele plekken beschikbaar. Meer informatie >            
Sterrentocht in Tilburg   Op zondag 8 januari 2023 trekt vanaf 17.00u de Sterrentocht voor het eerst door het centrum van Tilburg. Met muziek, zang, dans en bijzondere lichtobjecten is dit een uitje dat je niet wilt missen! Sterrentocht was in 2021 winnaar van de erfgoedprijs Brabants Lof. Meer informatie >       ©2022 Erfgoed Brabant  |