Nieuwsbrief Erfgoed Brabant april 2023 – deel 2

Nieuwsbrief Erfgoed Brabant april 2023 – deel 2

  Nieuwsbrief Erfgoed Brabant april 2023 – deel 2                
Win €2000,-   Tot en met 7 mei 2023 speel je op erfgoedvrijwilliger.nl de online erfgoed quiz. Deze quiz is de voorronde voor de Grande Finale: de landelijke kennisquiz op 30 juni 2023 in het Nederlands Openluchtmuseum. De winnaar van de Grande Finale gaat naar huis met €2000,- voor de erfgoedinstelling! De online quiz bestaat uit 20 tot 25 vragen, afhankelijk van de provincie waar je werkt. Ben jij de enthousiastste Erfgoedvrijwilliger uit jouw provincie? Meer informatie >        
Wijzer met Erfgoededucatie   Kasteel Helmond was afgelopen woensdag het decor voor de masterclass erfgoededucatie. Op vraag van de intercedenten van CultuurContact gaf Erfgoed Brabant Academie de masterclass ‘Wijzer met Erfgoededucatie: de basis’. Aan de hand van voorbeelden en gedeelde ervaringen worden de begrippen erfgoed en erfgoededucatie verkend. De deelnemers van de dag konden dit zelf ervaren aan de hand van drie didactische vormen speciaal ontwikkeld voor Museum Helmond. Meer informatie >  
         
Verhalen gezocht voor Brabants Erfgoed   In juni staat Brabants Erfgoed in het teken van Brabantse queer-geschiedenis. Voor dit thema zijn we op zoek naar onderwerpen en verhalen. LHBTIQ+ geschiedenis kan komen uit onverwachte bronnen, van vroegmoderne rechtszaken, kunst en literatuur tot getuigenissen over Roze Maandag. Heb jij een idee voor een artikel of ken jij een verhaal? Laat het ons weten via Brabants Erfgoed. Meer informatie >        
Post 65 erfgoed en de toekomst   Dinsdag 12 april organiseerde de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed een platform voor al het erfgoed dat tussen 1965-1990 gebouwd is. Tijdens de bijeenkomst presenteerde de Rijksdienst hun handreiking Borging Post 65 waarmee de gemeentes, provincies en het rijk aan de slag kunnen met het preventief inventariseren en bewaren van dit erfgoed voor de toekomst. Meer informatie >  
         
Inschrijving Museumschatjes voor basisonderwijs start op 9 mei   Op dinsdagochtend 9 mei gaat de inschrijving voor Museumschatjes schooljaar 2023 – 2024 open. Alle Brabantse basisscholen kunnen hun groepen 5 t/m 8 via de website aanmelden. Wees er snel bij, want op = op! Binnenkort ontvangen alle scholen een brief waarin alle informatie nog eens staat opgesomd. Meer informatie >          
Online sessie: Ervaringsdeskundigen aan het woord   Erfgoedvrijwilliger.nl organiseert drie online sessies over sociale toegankelijkheid. Tijdens de 2e sessie op 10 mei gaan we in gesprek met ervaringsdeskundigen. Zij vertellen welke rol hun beperking speelt bij een museumbezoek en hun vrijwilligerswerk. Wat kunnen musea hiervan leren? We maken o.a. kennis met Daniëlle Amelsbeek en Micky Hermes. Voor Stichting Prokkel testen zij de toegankelijkheid van musea. Kom ook naar de online sessie! Iedereen is welkom en meedoen is gratis. Meer informatie >          
Stageopdracht gezocht   Vijf studenten van Fontys-Pabo volbrachten bij Erfgoed Brabant hun minorstage waarin zij voor MUBO en Nationaal Monument Kamp Vught twee opdrachten uitwerkten. Het leverde twee bruikbare adviezen op over het koppelen van project Tonnie en Kee met het aanbod van Mubo en een herziene werkwijze rondom het spreekbeurtpakket van Nationaal Monument Kamp Vught. Heeft u een stageopdracht voor komend schooljaar? Neem contact met ons op! Meer informatie >  
     
Namen en Nummers Eindhoven   Op 4 mei, de dag van de dodenherdenking, kun je meedoen met een workshop naambordjes maken in het Hornemannhuis. Deelnemers aan deze herdenking ontfermen zich over één van de slachtoffers en maken voor hem of haar een naambordje dat ze gebruiken bij een gezamenlijk herdenkingsritueel. Meer informatie >
         
Care 2.0 Verbindend Verleden Vandaag   Het provinciebestuur steunt het project ‘Care 2.0 Verbindend Verleden Vandaag’ van Erfgoed Brabant. Daarmee gaan jongeren en ouderen op ontdekkingstocht naar verborgen erfgoed dat zich in hun wijk of dorp direct in de grond onder hun voeten bevindt. Meer informatie >  
     
Labyrint van Vught   Op 1 april is het gemeenschapsproject het Labyrint van Vught officieel gestart! Het meerjarige project start met het verzamelen van verhalen uit Cromvoirt, Helvoirt en Vught. Door het delen van de verhalen worden mensen van verschillende achtergronden (o.a. cultuur, sociaaleconomisch en wijken) dichter tot elkaar gebracht. Iedereen is welkom om een verhaal te delen, en iedereen is ook uitgenodigd een andere rol op te pakken. Meer informatie >            
Nationale Archeologiedagen   Voor de Nationale Archeologiedagen kun je als activiteitorganisator ook dit jaar natuurlijk weer promotiemateriaal als vlaggen, posters, flyers en hesjes bestellen. De deadline hiervoor is 1 mei. Ben je nog druk bezig met het bedenken van je activiteit? Meld je activiteit dan alvast aan in concept, want dan kan je je bestelling al doorgeven. Je kunt je activiteit te allen tijde aanpassen, zelfs nadat het gepubliceerd is. Meer informatie >        
Op zoek naar de oudste film van Brabant!   BrabantinBeelden is op zoek naar de oudste film van Brabant! Het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven maakt samen met het Regionaal Archief Tilburg en het Brabants Historisch Informatie Centrum deel uit van BrabantinBeelden: het foto- en filmgeheugen van Brabant. De huidige oudste film uit onze regio is er een uit Helmond: een reportage van de installatie van burgemeester M. van Hout in Helmond, 29 juli 1913. Meer informatie >         ©2023 Erfgoed Brabant  |  Colofon