Nieuwsbrief Erfgoed Brabant 03-2023 deel 1

Nieuwsbrief Erfgoed Brabant 03-2023 deel 1

  Nieuwsbrief Erfgoed Brabant – maart 2023 deel 1                
Word je al geholpen?   Brabant Cloud maakt vanaf eind februari gebruik van een heel nieuw helpportaal! Om al het ondersteuningsmateriaal overzichtelijker en gebruiksvriendelijker te maken. Ook zijn vragen nu makkelijker te stellen en zijn de hulpteksten beter vindbaar. Ben je gebruiker van Brabant Cloud of heb je een collectie die je graag onder wil brengen bij Brabant Cloud? Neem dan vooral even een kijkje. Meer informatie >         Masterclass Erfgoed en Emotienetwerken   Erfgoed Brabant verzorgde voor Tilburg University een masterclass over erfgoed en emotienetwerken. Docenten in opleiding van de vakken Maatschappijleer, Nederlands, Filosofie en Economie gingen met de werkvorm emotienetwerken aan de slag om hun eigen handelen af te stemmen op sociaal-culturele verschillen tussen leerlingen in de onderwijspraktijk. Benieuwd naar de werkvorm emotienetwerken? Meer informatie >
         
Dialectmiddag Brabanders en hun Taal   Op zaterdagmiddag 15 april komt de dialectgemeenschap Brabanders en hun Taal samen in Cultureel Centrum Jan van Besouw in Goirle. Op het programma staan onder meer muziek, lezingen en workshops van Jos Swanenberg, Kristel Doreleijers, Frans van der Meer, Jacques van Gerven, Ramon de Louw en Yoïn van Spijk. Samen trappen we dan ook de Gij-week af! Meer informatie >        
Doe mee met de Gij-week!   Van 15 tot en met 23 april is het Gij-week! De week wordt georganiseerd door en voor taalliefhebbers uit heel Brabant. Gedurende de week organiseert Brabanders en hun Taal (online) bijeenkomsten, publiceert een artikel, presenteert liedjes en is te vinden op de socials. Wil jij of jouw dialectorganisaties ook met een activiteit meedoen aan de Gij-week? Dat kan! Meer informatie over de Gij-week vind je op de website van Erfgoed Brabant. Meer informatie >            
Online lezing over Gij door Jos Swanenberg en Yoïn van Spijk   In de Gij-week worden er verschillende activiteiten georganiseerd. Op 20 april geven Jos Swanenberg en Yoïn van Spijk een online lezing over het woord Gij. “Gij is het mooiste wat er is! Gij kunde gij zeggen tegen zowel iemand die je met jij als iemand die je met u zou aanspreken. Geen keuzestress!” Meer weten over het programma van de Gij-week? Meer informatie >        
Erfgoed Op Fontys Pabo Den Bosch   Erfgoed Brabant liet alle eerstejaars studenten van Fontys Pabo Den Bosch kennismaken met de basis van erfgoededucatie met specifiek aandacht voor de vraag “Hoe breng je je leerlingen letterlijk in contact met erfgoed?” Meer informatie >            
Taal, Cultuur en Erfgoed   Studenten en docenten Cultuurwetenschappen van Tilburg University publiceren regelmatig over hun werk. Erfgoed Brabant Academie bundelt hun bijdragen die gaan over taal, cultuur en erfgoed in Brabant. Benieuwd naar wat zij schrijven? Meer informatie >        
Canon van de Kempen   “Een zaal gevuld met Kempenaren”, met die woorden werd de Canonbijeenkomst die maar liefst 350 mensen op de been bracht, in Hapert geopend. De Canon van de Kempen brengt in 50 vensters verhalen uit Kempische dorpen tot leven met aandacht voor de diversiteit en gelaagdheid van de regio Eersel, Bergeijk, Bladel en Reusel-De Mierden. Erfgoed Brabant mocht vanaf de start bijdragen aan dit fantastische vrijwilligersproject. Gerard Rooijakkers verzorgde een begeleidende presentatie over “Vergeten geschiedenis is geen erfgoed”. De canon gaat voeding en zuurstof geven voor betere representatie van geschiedenis en de transitie daarvan in lokale musea, bepleitte Rooijakkers. Je vindt de canon op deze website: Meer informatie >            
Kende gullie al   In de rubriek ‘Kende gullie al’ van Brabanders en hun Taal wordt telkens iemand met een passie voor het Brabants voorgesteld. Deze maand vertelt Klaas de Groot wat dialect voor hem betekent en over zijn dialectwerkzaamheden. Zo geeft Klaas ieder jaar gastlessen op twee basisscholen in Spang-Capelle. Meer informatie >        
Schoon je erfgoeddata op voor een beter milieu   27 maart organiseert de NDE-netwerkgroep Green IT een gratis webinar. Dit interactieve webinar geeft je handvatten om het digitale ecologische duurzaamheidsthema zowel op de agenda van jouw erfgoedorganisatie te zetten alsook in het beleid op te nemen. Aanmelden of meer info? Meer informatie >  
         
Nieuw aanbod op Erfgoed Academie   Bij Erfgoed Academie vind je altijd een cursus die jou helpt je werk als erfgoedmedewerker nog beter uit te voeren. Nu nieuw toegevoegd is de cursus Binnenklimaat in de praktijk, welke start op 9 maart. En het gratis bij te wonen Q&A-webinar’ ‘Duurzaam binnenklimaat voor erfgoedinstellingen’, op 29 maart. Meer informatie >        
Studiedag “Pioniers en Opponenten”   Het Noord-Brabants Archeologisch Genootschap organiseert samen met Brabants Heem de archeologische voorjaarsstudiedag op zondag 26 maart. Het thema van de studiedag is “Pioniers en Opponenten”. Tijdens de studiedag in Oirschot word je bijgepraat over de stand van zaken op het gebied van het onderzoek naar omgrachte huizen en kastelen in Noord-Brabant. Aanmelden kan, voor 19 maart, via de link. Meer informatie >         ©2023 Erfgoed Brabant